Lajmi i Fundit

Aksident në aksin Korçë-Pogradec, vdes një person

Një aksident rrugor është verifikuar pasditen e së shtunës në aksin Korçë-Pogradec, ku si pasojë ka humbur jetën drejtuesi i një motori. Burime policore lokele bëjnë të ditur se personi në fjalë duke ecur me shpejtësi është përplasur me një kamion të tonazhit të rëndë. Sipas burimeve, shtetasi Bledar Dushku në momentin e përplasjes po udhëtonte pa kaskën mbrojtëse dhe ...

Read More »

Zyrtari grek: Europa ka nevojë për Nanon, presidentin e ardhshëm shqiptar

Ish-kryeministri Fatos Nano ka qenë këto ditë në Kefalonia në Greqi për pushime me bashkëshorten e tij Xhoana Nano ku kanë takuar edhe disa personalitete vendase. Çifti Nano ka takuar edhe kryebashkiakun e Kefalonisë Aleksandros Parisis dhe zv.kryetarin Dionisis Likudhis. Ka qenë ky i fundit që ka vlerësuar shumë figurën e Nanos, raporton Dita (personi me blu në krah të ...

Read More »

20-vjetori i masakrës së Srebrenicës, Vuçiç qëllohet me gurë në kokë

BOSNJE-Boshnjakët duke se nuk e kanë pritur aspak mirë praninë e kryeministrit të Serbisë Aleksandër Vuçiç në 20 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Rreth orës 12:50 në Potocari ku po mbahet ceremonia Vuçiç është qëlluar me gurë në kokë. Lajmi raportohet nga Telegrafi serb, shoqëruar me foto e video nga incidenti. Sipas gazetes, Vuçiç ishte duke vendosur lule në një ...

Read More »

Tifozët festojnë 3-pikëshin, Tirana dhe Prishtina vishen kuqezi pas vendimit të CAS-it

Thirrjes së grupimit “Tifozat Kuqezi” për t’u mbledhur në sheshin “Nënë Tereza” rreth orës 20:00, për të festuar 3-pikëshin e marrë në tavolinë ndaj Serbisë, i janë përgjigjur qindra mbështetës të kombëtares. Për orë e orë me radhë në skenën e “Digitalb Arena” janë ngjitur tifozë e gazetarë, të cilët në kor kanë kënduar këngë për Kombëtaren Shqiptare, e cila ...

Read More »

3 pikeshi. Pas Rames dhe Vucic, reagon dhe Berisha

11224801_482083148619264_8220982536355799159_o

Nje fitore per t’u pershendetur, triumf i drejtesise nderkombetare! Te dashur miq, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv beri drejtesine, i dha tre piket ekipit tone kombetar per ndeshjen e nderprere nga albanofobia ne stadiumin e Beogradit. Ky eshte nje vendim i madh per te drejten, ekipin tone kombetar dhe te gjithe shqiptaret. Urimeee!!! sb

Read More »

Vuçiç pranon ftesën e Ramës për të ndjekur Shqipëri-Serbi në Shkodër

“Debati” mes Aleksandër Vuçiç dhe Edi Ramës i ndezur, në Twitter pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit të Lozanës, që i dha tri pikët Shqipërisë për incidentet e ndeshjes së 14 tetorit të shkuar në Beograd, është mbyllur me pranimin e ftesës prej kryeministri serb për të ndjekur në shkallët e stadiumit së bashku me homologun e tij shqiptar, ndeshjen ...

Read More »

Ariu sulmon bariun 17 vjeç, në gjendje të rëndë

8korrik 2015 – Ka ndodhur në një fshat të komunës Poroçan të Gramshit një ngjarje e tillë. Bariu vetëm 17 vjeç është sulmuar nga ariu dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spital. Mësohet se ai kishte nxjerrë për të kullotur bagëtitë në pyjet e fshatit, kur është përballur me një ari. Kafsha e egër e ka sulmuar me putra ...

Read More »

Vendimet e gjykatave për Sokol Mjacajn

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço urdhëron verifikimin e tyre Ministri i Drejtesise Nasip Naço kerkon nisjen e inspektimit lidhur me vendimet gjyqesore dhene per shtetasin Sokol Mjacaj, autori i dyshuar i vrasjes se dy turisteve ceke ne Dukagjin. Per  verifikimin e vendimeve te dhena nga togat e zeza ndaj shtetasit Sokol  Mjacaj, Ministri i Drejtesise ka urdheruar dergimin e nje ...

Read More »

Greqi, Samaras jep dorëheqjen nga drejtimi i partisë pas rezultatit të referendumit

Greqia votoi në referendumin e të dielës kundër reformave të propozuara nga europianët, ku mbi 60 përqind e grekëve votuan “JO”. Ky rezultat u shoqërua menjëherë me dorëheqjen e Samaras nga posti që mbante si kryetar i partisë Demokracia e Re. Ish-kryeministri Antonis Samaras ka pranuar humbjen e kahut te tij qe mbështesnin “PO”-në dhe ka dhënë menjëherë dorëheqjen si ...

Read More »